Dhuro dhe ti

Caritas Dioqezan Tiranë – Durrës

Rreth Nesh

― Historiku i “Caritas Dioqezan Tiranë-Durrës” ―

Historiku i ‘Caritas Dioqezan Tiranë-Durrës’ fillon në vitin 1998. Fillimisht ai është hapur për ti ardhur në ndihmë Emergjencës Kosovare, një dyndjeje të madhe e cila u zhvendos në Shqipëri për shkak të Luftës Civile, që po zhvillohej në Kosovë. Grupi i punës që përbëhej nga Drejtori, një sekretare dhe një shofer që ofronin sherbime në sektorin social dhe shëndetësor, fillimisht ka shërbyer vetëm për ti bërë ballë Emergjencës Kosovare.

Caritasi Dioqezan Tiranë-Durrës ka zhvilluar aktivitetin e tij edhe pas përfundimit të kësaj emergjence, duke iu shërbyer popullit shqiptar me një program të studiuar dhe aprovuar nga Arqipeshkvi i ndjerë i Arkidioqezës Tiranë-Durrës, Imzot Rrok Mirdita.

Projektet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Vestibulum sed arcu non odio euismod lacinia at quis risus. Integer eget aliquet nibh praesent tristique magna sit amet. Nunc sed velit dignissim sodales ut eu sem. Libero volutpat sed cras ornare arcu. Eu ultrices vitae auctor eu augue ut lectus. Nunc sed velit dignissim sodales ut. Commodo viverra maecenas accumsan lacus vel facilisis volutpat est. Risus viverra adipiscing at in tellus integer. In eu mi bibendum neque egestas congue. Ultrices dui sapien eget mi proin. Fringilla urna porttitor rhoncus dolor purus non enim. Pretium nibh ipsum consequat nisl.

Aktivitetet e Fundit

Partnerët

Kontaktet

Adresa

Bulevardi Zhan D'Ark, pranë Katedrales së Shën Palit, Tiranë

Telefoni

+355 42 259 758

Email

info@caritastirana.org

Na Shkruani